روزنامه وارش

شناسنامه روزنامه

۱۴۰۳ چهارشنبه ۹ خرداد
پربازدید این شماره

از اولين روزي كه زمين با سخاوتمندي بذر " وارش " را در دل خود جاي داد به لطف خدا جوانه زديم، قد كشيديم. همانند ساقه هاي برنج روييديم و كنار هم، باهم بودن را با عشق تجربه كرديم. به ثمر نشستيم، در برابر خورشيد كه انوار گرم و طلايي اش را از ما دريغ نورزيد سر تعظيم فرود آورديم و چون" وارش " باريديم.

" وارش " كه در ابتدا به صورت هفته نامه منتشر مي شد تنها پس از انتشار 17 شماره از طرف اداره كل مطبوعات داخلي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به عنوان « نشريه برتر شمال كشور » در بين نشريات استان هاي شمالي كشور برگزيده شد. " وارش " پس از يكسال و اندي از هفته نامه به روزنامه تغيير وضعيت داد و از آن طمان تاکنون به عنوان پرتيراژترين روزنامه استان هاي شمالي كشور با گستره توزيع سه استان مازندران،گيلان و گلستان در حال انتشار است.

برخی در بدو تولد" وارش "، مغرضانه به ما تاختند، زمانيكه ظاهرا تاب تلنگري را نداشتيم به زمين افتاديم، ولي به لطف خداوند منان به همت صبر و تلاش مجموعه نشكستيم. زمزمه ها و درگوشي ها را نشنيده گرفتيم، صبور و مقاوم ايستادگي كرديم. و اينك پس از گذر از روزهاي سخت با افتخاراعلام مي كنيم روزنامه " وارش " همچنان ايستاده است؛ استوارتر از كوه، اگرچه هنوز فرسنگها از هدف ايده آل و نهايي مان دوريم.

" وارش " احترام به آرا و نظرات ديگران و به نوعي مشق دموكراسي را سرلوحه كار خويش قرار داده و بدون هيچ گرايش سياسي در چارچوب قوانین كشور به فعاليت رسانه اي خود بصورت حرفه اي مي پردازد.

اكنون بعد از سپري شدن سال ها و با كوله باري از تجربه هاي گرانبها براي نيل به هدفمان مصمم هستيم همچون گذشته عداوت و كينه را از خود دور ساخته، مهرباني و دوستي را بيش از پيش پيشه خود سازيم.

ما " وارشي " ها يكدل و يك زبان با كنار گذاشتن هرگونه اختلاف سليقه احتمالي در چارچوب قانون به وظايف خويش عمل نموده و ديگران را آنچنان كه هستند دوست مي داريم نه آنچه خود مي خواهيم.

ما در اين چند سال و اندي در " وارش " آموختيم : « براي حفظ منافع شخصي هرگز با تملق و چابلوسي افراد كوچك را بزرگ و بزرگان را كوچك جلوه ندهيم »، « هرگز براي رسيدن به آن بالاها حق كسي را ضايع و آنها را نردبان راه ترقي خود قرار ندهيم »، « غير از خدا از كسي نترسيم. صداقت و شجاعت را پيشه خود ساخته، مسوولان خطاكار را حمايت نكرده و سرپوشي بر اعمال خلافشان نباشيم. »

امروز سخت را به اميد فرداي پربارتر پشت سر گذاشته و واژه خواستن، توانستن است را سرلوحه فعاليت هاي خود قرار داده ايم.

همواره سعي كرديم با " وارش " دريچه مهرباني را بر روي همه بگشاييم، قلب كسي را نشكنيم و در مقابل افرادي كه مغرضانه ما را متهم و محاكمه كردند سكوت اختيار كرده و خدا را بهترين قاضي قرار دهيم.

مجموعه " وارش " در فراز و نشيب ها به نيكي آموخت بداخلاقي ها را تحمل و از پيشداوري ها بي گلايه بگذرد.

در " وارش " با توكل به خدا سفره اي به وسعت آسمان پهن است كه هر كس به اندازه  تلاش و توانايي اش مي تواند از آن بهره مند باشد.

" وارش " نويد روزي را مي دهد كه آنقدر ببارد تا بذرهاي دانش و آگاهي نهفته در دل زمين بارور شده و شاهد سر بر آوردن خاك و جوانه زدن انديشه هاي والا باشيم.  باشد كه خورشيد عالمتاب رسالتش را فراموش نكرده، نور و گرمايش را بر اين جوانه ها تابانده و باعث رشد و شكوفائي شان گردد.  به اميد آن روز...

صاحب امتیاز: شرکت وارش

مدیرمسئول: سیدمجتبی نیایش

روزنامه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی شمال کشور ( توزیع در استان های مازندران، گیلان و گلستان ) 

 

بالای صفحه